اخبار

برگزاری نخستین جشنواره فیلم مردمی توسعه ارتباطات روستایی

برگزاری نخستین جشنواره فیلم مردمی توسعه ارتباطات روستایی
نخستین جشنواره فیلم 90 ثانیه‌ای «توسعه ارتباطات روستایی» با عنوان «قاب توسعه»، باهدف اطلاع‌رسانی درباره سرعت توسعه ارتباطات در روستاها و تأثیر آن بر زندگی روستائیان و مهاجرت معکوس، از قاب لنز مردم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات تأثیر مستقیمی در توانمندسازی و روند توسعه روستاهای کشور دارد و همچنین توجه به ICT روستایی می‌تواند از ابعاد مختلف در توسعه پایدار روستایی مؤثر واقع شود.

توسعه ارتباطات روستایی به‌عنوان بخش مهمی از وظایف وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم در دستور کار قرار گرفته است که گزارش‌ها حاکی از آن است، ایجاد حلقه‌های ارتباطی در روستاها توانسته زندگی روستایی مردم را در حوزه‌های مختلفی از جمله آموزش، بهداشت، بازاریابی و دادوستد، درآمد و گردشگری دستخوش تغییراتی کند و در برخی روستاها به مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها منجر شود.

در همین راستا روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باهدف آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی درباره توسعه ارتباطات و افزایش پوشش اینترنت در روستاها و تأثیر آن بر توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقدام به برگزاری مسابقه فیلم 90 ثانیه‌ای (فیلم هایی در مسابقه شرکت داده می شوند که تا 90 ثانیه باشد) «توسعه ارتباطات روستایی» با عنوان «قاب توسعه» کرده است.

این مسابقه با موضوعاتی نظیر توسعه بوم‌گردی و گردشگری محلی، توسعه صنایع‌دستی، تسهیل مبادلات مالی، توسعه آموزش و بهداشت به‌واسطه توسعه ارتباطات و افزایش پوشش ارتباطی اینترنت، پست و پست‌بانک برگزار می‌شود.

متقاضیان می‌توانند هم‌زمان با سفرهای نوروزی خود به روستاهای کشور، این فیلم‌ها را تهیه و تا 30 فروردین‌ماه 1398 به نشانی filmerosta@ict.gov.ir با فرمت MP4 ارسال کنند. به 10 نفر از برگزیدگان این مسابقه جایزه 10 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید