اخبار

دستیار جوان رییس سازمان فضایی ایران:

ارتباط با پژوهشگران دانشگاه یکی از اهداف مهم سازمان فضایی ایران است

ارتباط با پژوهشگران دانشگاه یکی از اهداف مهم سازمان فضایی ایران است
جلسه هم‌اندیشی مدیران سازمان فضایی ایران، با پژوهشگران و انجمن علمی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با هدف شناسایی و توانمندسازی کسب‌وکارهای فضاپایه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مینا بیات، دستیار جوان رییس سازمان فضایی ایران، ضمن معرفی دستاوردهای سازمان فضایی ایران ازجمله ساخت ماهواره‌های تحقیقاتی و پرتاب آن توسط موشک، به تشریح اهداف سازمان پرداخت و گفت: این نشست با هدف شناسایی ظرفیت‌های استان قزوین در فناوری‌های نوین و برای توسعه کسب‌وکارها برگزارشده است.

 وی افزود: همکاری با دانشگاه‌ها، توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و توانمندسازی استارت‌آپ‌ها از اهداف سازمان فضایی ایران است.

بیات در ادامه خاطرنشان کرد: خروجی این تعامل، می‌تواند به تأسیس استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا باقابلیت رشد سریع و جذب سرمایه در حوزه فضایی و با مدل کسب‌وکار و درآمدزایی مناسب برای همکاری با سازمان‌های بزرگ و حتی بین‌المللی منجر شود.

در پایان این نشست علمی و پژوهشی، به سووالات دانشجویان در مورد پیچیدگی‌های طراحی ماهواره در زیرسیستم‌ها پاسخ داده شد و از مراکز رشد دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ، مرکز نوآوری و فناوری سینتک دانشگاه آزاداسلامی بازدید به عمل آمد.

۷ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۱۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید