اخبار

در نشست بررسی راهکارهای توسعه کاربرد صنعت فضایی در قزوین تاکید شد:

ضرورت استفاده از داده‌های ماهواره‌ای برای بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی

ضرورت استفاده از داده‌های ماهواره‌ای برای بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی
نشست بررسی راهکارهای توسعه کاربرد صنعت فضایی برای ارتقای بهره‌وری و کیفیت خدمات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین در محل اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی سرپرست ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در نشست بررسی راهکارهای توسعه کاربرد صنعت فضایی برای ارتقای بهره‌وری و کیفیت خدمات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین بر اهمیت ایجاد ارتباط مؤثر و تعاملات بیشتر بین سازمان فضایی ایران و دستگاه‌های اجرایی استان تأکید کرد و گفت: تلاش داریم با ترویج فناوری‌های فضایی، سهم استان قزوین در استفاده از صنعت فضایی را افزایش دهیم و در این مسیر دستگاه‌های اجرایی استان نقش مهمی دارند.

 فرخ پورشکوری کارشناس سازمان فضایی کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه روزانه 60 تا 90 هزار نفر از خدمات صنعت فضایی بهره‌مند می‌شوند، گفت: اطلاعات ده‌ها ماهواره سنجشی بین‌المللی در سازمان فضایی ایران به‌صورت مستمر دریافت و ذخیره می‌گردند که می‌توان از این داده‌ها برای مدیریت بهتر کشور در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.

وی با تأکید بر اهمیت استفاده از داده‌های ماهواره‌ای در زمینه‌های مختلف، افزود: استفاده از داده‌های ماهواره‌ای و تبدیل آن به اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی، موجب رشد و توسعه خدمات ارائه‌ شده به مردم می‌شود و سازمان فضایی ایران آمادگی خود را برای همکاری با تمامی ادارات‌ کل استانی در راستای ارتقای سرویس‌ها و خدمات اعلام می‌کند.

پورشکوری با تأکید بر اینکه فناوری فضایی نقش مؤثری در ارتقا بهره‌وری مدیریتی و کاهش خطرپذیری دارد، گفت: با کمک اطلاعات و داده‌های صنعت فضایی می‌توان صنعت کشاورزی را متحول و تولید محصولات را افزایش داد یا در حوزه مدیریت آب و محیط‌زیست، کسب‌وکارهای مرتبط را شناسایی و راه‌اندازی کرد.

در ادامه این جلسه که نمایندگان تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان قزوین نیز حضور داشتند، مقرر شد با تشکیل کمیته فنی، نحوه همکاری مشترک بین سازمان فضایی ایران و دستگاه‌های اجرایی این استان بررسی و اقدامات لازم صورت گیرد.

۷ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۱۴۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید