اخبار

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین:

استان قزوین، رتبه اول کشور در پوشش تلفن ثابت روستایی

استان قزوین، رتبه اول کشور در پوشش تلفن ثابت روستایی
سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: تمامی روستاهای استان دارای پوشش تلفن ثابت هستند و قزوین، رتبه اول کشور را در این زمینه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، جمالی پور، استاندار قزوین در دیدار با مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان، افزود: گاهی ورود یک فناوری موجب رفاه در جامعه می‌شود و گاهی مواقع نیز ممکن است برای شهروندان تهدیدهایی را به دنبال داشته باشد.

جمالی پور، استاندار قزوین با اشاره به جایگاه رو به تعالی فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان قزوین، گفت: امروزه در حال انتقال فیبرنوری به نقاط دوردست استان هستیم که نشان می‌دهد اهمیت این کار برای جامعه به‌ویژه روستائیان روشن‌شده که دریافت این خدمت را درخواست کرده‌اند. وی اضافه کرد: انتقال این فناوری به نقاط محروم و دوردست می‌تواند مهاجرت‌ها و مسافرت‌ها را کاهش داده و برای صیانت از جمعیت و ایجاد امنیت در ترددها مؤثر واقع شود.

مرتضی شهامی سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این دیدار، به تشریح ساختار و وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و گزارشی از اقدامات و برنامه‌های اجراشده در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ازجمله جایگاه بخش فناوری اطلاعات، میزان سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملکرد اهداف کمی و شاخص‌های کلیدی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را ارائه نمود.

شهامی افزود: هم‌اینک تمامی روستاهای بالای پنج خانوار استان دارای پوشش تلفن ثابت هستند و تلاش برای بهبود کیفیت ارتباطی تمامی مناطق ادامه دارد. وی افزود: در حوزه تلفن همراه هم وزارتخانه عزم جدی برای پوشش تمامی روستاهای استان دارد و به‌زودی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از پوشش تلفن همراه برخوردار خواهند شد.

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در حوزه اینترنت روستاها نیز طرح خوبی از سوی وزارتخانه با اپراتور «های‌وب» اجرا و زیرساخت‌های آن فراهم‌شده است. وی اضافه کرد: در حوزه فیبرنوری نیز زیرساخت لازم در مناطق محروم روستایی در حال فراهم‌سازی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت ۸۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت در سطح استان، گفت: این دفاتر در خصوص برون‌سپاری خدمات از سوی دستگاه‌ها درخواست همکاری بیشتر از دستگاه‌های اجرایی استان دارند و تنها ادارات پست، پست‌بانک، برق، گاز و مخابرات خدمات پر تراکنش خود را به‌صورت کامل به دفاتر واگذار کرده‌اند.

در ادامه این دیدار هریک از مدیران کل تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گزارش عملکردی از حوزه وظایف سازمانی خود ارائه کرده و مشکلات و کمبودها را با استاندار در میان گذاشتند. در این دیدار یوسف‌پور سرپرست تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب، برخورداری مدیرکل پست استان، مصلحی مدیر شعب پست‌بانک، نژادمحمد مدیر ارتباطات زیرساخت استان و پیله فروش‌ها سرپرست مخابرات منطقه قزوین حضور داشتند.

 

۹ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید